Towarzystwo Inicjatyw Europejskich

„Bal Karnawałowy” w Emdeku

Dnia 20 lutego br. w Emdeku na Zawiszy została zorganizowana impreza tematyczna pt. „Bal Karnawałowy”.

Świetlica zamieniła się w taneczną salę karnawałową. Sala została przyozdobiona różnego typu dekoracjami m.in. balonami, konfetti z bibuły. Kolorowo przybrana świetlica miała przybliżyć uczestnikom klimat karnawału, a jednocześnie zachęcić do wspólnej zabawy.

Na początku balu animatorzy przywitali uczestników balu karnawałowego oraz zaprosili do przyłączenia się do zabawy. Na uczestników balu czekało wiele atrakcji m.in. konkurs strojów karnawałowych i zabawy integracyjne.

Animatorzy przygotowali następujące zabawy:

  • Krasnoludek – zadaniem uczestników był taniec wg wskazówek podanych w tekście piosenki „Krasnoludek”.
  • Taniec z miotłą – zadaniem uczestników był taniec w parach, jedna osoba z szczotką, na przerwę w muzyce dzieci zmieniają pary.
  • Zaczarowana tuba z zagadkami – wśród uczestników krążyła zaczarowana tuba zawierająca różnego rodzaju zadania, zagadki zadaniem uczestników było wykonanie zadań lub odpowiedź na zagadkę.
  • Muzyczne krzesła – na sali animatorzy ustawili w kole krzesła, zadaniem uczestników był taniec dookoła krzeseł, na przerwę w muzyce uczestnicy zajmowali miejsca, ta osoba dla której zabrakło krzesła odpada. Gra trwa do momentu gdy na sali zostanie tylko jedno krzesło i zostanie wyłoniony zwycięzca.
  • Zaczarowany ołówek – uczestnicy zostali podzieleni zostali na pary, każda para otrzymała ołówek do którego przywiązany został sznurek. Zadaniem dzieci było jak najszybsze i jak najdokładniejsze nawinięcie sznurka na ołówek. Zwycięża ta para która wykona zadanie pierwsza.
  • Taniec z balonami – uczestnicy stojąc w parach otrzymują od  prowadzących balony, zadaniem uczestników jest taniec z balonem umieszczonym między brzuchami, para która upuści balon lub spowoduje że balon pęknie odpada, wygrywa ta para która utrzyma balon najdłużej.
  • Pękające balony – zadaniem uczestników stojących w parach jest jak najszybsze zgniecenie balona stojąc do siebie tyłem. Wygrywa ta para której balon pierwszy pęknie.

Kolejny punkt balu stanowił karnawałowy pokaz mody, gdzie uczestnicy uroczystego balu zaprezentowali swoje wspaniałe stroje, które wcześniej z pomocą animatorów przygotowywali.

Karnawałowy wieczór zwieńczony został rozdaniem nagród za udział w przygotowanych przez animatorów konkursach. Nie mogło obyć się również bez pamiątkowego zdjęcia i słodkiego poczęstunku przygotowanego dla uczestników balu karnawałowego.

Zadowolenie z uczestnictwa w tegorocznym balu karnawałowym czerpały zarówno dzieci jak i animatorzy.

Leave a comment